Aktualności

Medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży16.07.2022 r.

W Bielsku-Białej w dniach 15-17.07.2022r. rozegrane zostały Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski w kategorii U-18 z  udziałem ponad 800 uczestników. Prawo startu w niej mieli juniorzy młodsi, którzy wcześniej musieli osiągnąć odpowiednie wyniki uprawniające do udziału w tych mistrzostwach. Rumię reprezentowały trzy zawodniczki z klubu RKS Rumia-Magdalena Białek, Daria Domżalska oraz Weronika Ślusałek.

Bardzo dobrze na Mistrzostwach Polski w Bielsko-Białej zaprezentowała się Magdalena Białek, która w biegu na 1500m wynikiem 4:43:02 zdobyła brązowy medal. Na tym samym dystansie 7 miejsce zajęła Daria Domżalska. 23 miejsce w biegu na 1500 m z przeszkodami zajęła Weronika Ślusalek.

Magda trenuje w klubie RKS Rumia pod opieką trenera Macieja Szymańskiego. Zawodniczki do Mistrzostw Polski przygotowywały się na obozie klubowym w Olsztynie.

Zawodniczki należą także do Kadry Narodowej B w biegach średnich.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.